Rajstopy medyczne uciskowe męskie Powiększ

Rajstopy medyczne uciskowe męskie

Nowy

MARKA: PANI TERESA®

PRODUCENT: PANI TERESA MEDICA SA

SKŁAD SUROWCOWY: Poliamid 78% elastan 22%

GWARANCJA: Okres gwarancji wynosi 6 miesięcy.

Szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny. Czas oczekiwania wynosi 7 dni roboczych.

62,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis produktu

Opis produktu

Rajstopy medyczne uciskowe męskie 1 klasy kompresji są wyrobem kompresyjnym, przeciwżylakowym, wykorzystywanym w profilaktyce choroby żylnej i leczeniu jej początkowych etapów. Dzięki stosowaniu rajstop uciskowych o zmiennym stopniu kompresji zmniejsza się nasilenie pierwszych objawów choroby żylnej, takich jak: nocne skurcze mięśni łydek, drobne powiększone żyłki - tzw. „pajączki”, bolesność nóg w porze wieczornej, obrzęk towarzyszący dłuższemu staniu lub siedzeniu, a także podróżowaniu.

Jedynie prawidłowe dobranie rozmiaru produktu gwarantuje wartość leczniczą. W tym celu należy dokonać pomiarów w określonych miejscach kończyny (patrz tabela poniżej). Najlepiej dokonać pomiarów rano, kiedy nogi po wieczornym odpoczynku nie są jeszcze obrzęknięte. Należy zdjąć wymiary zarówno z prawej, jak i lewej nogi, gdyż nie zawsze obwody na obu nogach są takie same.

Przeciwżylakowe wyroby kompresyjne PANI TERESA® są produkowane według rygorystycznych norm europejskich. W procesie produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości surowce, podlegające surowej kontroli jakości oraz najnowsza technologia. Dzięki temu produkty pod marką PANI TERESA® spełniają wszelkie normy przewidziane dla profesjonalnej medycznej kompresjoterapii, a przy tym są przyjazne i bezpieczne dla skóry człowieka

Zmienny, stopniowany ucisk, który jest warunkiem efektywnej terapii, mierzy się w mmHg. Dla produktów 1 klasy kompresji wynosi on 15 – 21 mmHg. Wartości te potwierdzone są certyfikatami.

WSKAZANIA:

* narastający obrzęk w czasie dnia pracy

* uczucie zmęczenia i ciężkości nóg odczuwane wieczorem

* żylaki kończyn dolnych u rodziców, rodzeństwa

* dziedziczne zaburzenia w zakresie układu krzepnięcia

* pojawiające się tzw. pajączki żylne

* po rozpoczęciu terapii hormonalnej (leki antykoncepcyjne lub hormonalna terapia zastępcza)

* widoczne żyły na kończynie bez wyraźnego uwypuklenia nad skórę

* obrzęki nóg i powiększające się żylaki u kobiet ciężarnych

PRZECIWWSKAZANIA:

* Miażdżyca tętnic kończyn dolnych, choroba Buergera, tzw. stopa cukrzycowa

Wysokość A – G (rajstopy AT)

do 70 cm – krótkie

od 71 cm – długie

Instrukcja używania.

Dopasowanie rozmiaru:

W celu prawidłowego dobrania rozmiaru zmierzyć obwody nogi w podanych punktach określonych w tabeli rozmiarów, a następnie zmierzyć wysokość A – G i wybrać długość produktu.

Sposób nakładania:

  1. Nakładać od palców do kostki, rozprowadzić równomiernie na stopie.
  2. Zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty.
  3. Nałożyć do kolana, dokładnie rozprowadzić na łydce zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania. Wygładzić wszystkie zgrubienia i zmarszczenia.
  4. Nałożyć do pełnej długości.
  5. Usunąć wszystkie zmarszczenia, wygładzić.

Uwagi:

Medyczne wyroby uciskowe nakłada się inaczej niż zwykłe rajstopy. Nakładanie medycznych rajstop zaleca się rano, przed wstaniem w pozycji leżącej. Dobór rozmiaru i stosowanie wyrobu skonsultować z lekarzem. W razie wystąpienia ostrego bólu lub podrażnienia skóry podczas noszenia wyrobu, wyrób natychmiast zdjąć i skonsultować się z lekarzem. Przy używaniu wyrobów o 1 klasie kompresji należy uważać, aby nie uszkodzić wyrobu ostrymi przedmiotami: pierścionkiem, zegarkiem, paznokciami. Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz noszenie niewłaściwego obuwia (np. wkładki w obuwiu zwiększające tarcie) może przyczynić się do powstawania przetarć i uszkodzenia produktu.

Przepis prania:

Prać wodzie o temp. 40°C, prać w delikatnych środkach piorących, nie prasować, nie chlorować, nie wybielać, nie czyścić chemicznie, suszyć w stanie rozłożonym, z dala od źródeł ciepła.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu.Produkt jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rajstopy medyczne uciskowe męskie

Rajstopy medyczne uciskowe męskie

MARKA: PANI TERESA®

PRODUCENT: PANI TERESA MEDICA SA

SKŁAD SUROWCOWY: Poliamid 78% elastan 22%

GWARANCJA: Okres gwarancji wynosi 6 miesięcy.

3 innych produktów w tej kategorii: